top of page

MONTUJEMY WIĄZANIA

 

Prawidłowy montaż wiązań to jeden z najważniejszych kroków, przygotowujących sprzęt narciarski do użytkowania. Właściwy montaż to gwarancja bezpieczeństwa każdego narciarza. Warto pamiętać, że montaż musi być wykonany przez osoby odpowiednio do tego wykwalifikowane: posiadające fachową wiedzę i doświadczenie. Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo klientów decydujących się na zakup nart - jako jeden z nielicznych sklepów - oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań.

 

 

JAKIE DANE SĄ POTRZEBNE DO MONTAŻU WIĄZAŃ?

Żeby wykonać poprawny montaż, przede wszystkim należy podać długość skorupy buta, mierzoną w milimetrach. Warto pamiętać, że jest to trzycyfrowa liczba, przeważnie wytłoczona w okolicach pięty buta narciarskiego (nie mylić z długością buta wewnętrznego, podawaną w centymetrach). W przypadku gdy długość nie jest podana, można zmierzyć spód buta (przykładowe długości butów: damskie 297 mm, męskie 327 mm). Pod tekstem znajduje się grafika, która prezycyjnie prezentuje sposoby pozyskania informacji o długości skorupy buta. 

 

 

Aby odpowiednio ustawić siłę wypięcia potrzebujemy od Państwa następujących danych: wagę (kg), wzrost (cm) oraz umiejętności określone w skali od 1 do 3:

 

1. Narciarz początkujący – preferujący małe prędkości i spokojną jazdę, jeżdżący na stokach o niewielkim nachyleniu.
2. Średniozaawansowany – średnie prędkości, większa skrętność i bardziej nachylone stoki.
3. Dobrze jeżdżący – duże prędkości, agresywna i dynamiczna jazda, najbardziej nachylone stoki.

 

 

 

 

bottom of page